niedziela, 4 marca 2018

LONDYN


Kolejną beneficjentką programu Erasmus+ z naszej szkoły była Agata Górna, która uczestniczyła w szkoleniu „Life in Britain. Bringing culture to the classroom”, zorganizowanym przez International House London w dn. 8 – 19.01.2018.

Oto relacja z jej wyjazdu:
Spędziłam w Londynie dwa tygodnie w styczniu tego roku i chociaż pogoda mnie nie rozpieszczała, wyjazd uważam za bardzo udany. Tematyka szkolenia była bardzo ciekawa i pozwoliła mi poszerzyć wiedzę z tak różnych dziedzin jak: kuchnia brytyjska, architektura, brytyjski humor, rodzina królewska i wiele innych, jak również podnieść zarówno moje kompetencje językowe jak i zawodowe, wzbogacając mój warsztat pracy pod względem metodycznym. W ramach kursu, oprócz codziennych zajęć w siedzibie szkoły, International House London przygotował  także program kulturowy, na który składały się m. in.: zwiedzanie Soho, pub quiz, wizyta z tradycyjnej kawiarni, przedstawienia teatralne, zwiedzanie wybranych muzeów.  Uczestnicy kursu byli bardzo otwarci a sam prowadzący, czyli William Morrow – bardzo sympatyczny i kompetentny. (Greetings for Will!)
Londyn to miasto tętniące życiem, w którym nie sposób się nudzić. Każdy znajdzie tu coś dla siebie : fascynujące zabytki Buckingham Palace, Tower of London,  Houses of Parliament, St. Paul’s Cathedral etc., galerie sztuki: National Gallery, Tate Modern, National Portrait Gallery, muzea: British Museum, Sir John Sloane’s Museum, Churchill War Rooms, Victoria & Albert, Science Museum etc., niezliczone puby i restauracje, serwujące kuchnię międzynarodową ale także tę brytyjską ze słynnym fish and chips na czele czy też Beef Welligton oraz scones. Londyn to również miasto kilkudziesięciu teatrów – w ramach programu miałam okazję obejrzeć dwa przedstawienia na londyńskim West Endzie oraz odwiedzić Szekspirowski Globe Theatre. Londyn to także miasto czarów i magii ;-) Podczas mojego pobytu mieszkałam w okolicy dworca King’s Cross, gdzie znajduje się słynny peron 9 3/4 , skąd odjeżdżają pociągi do Hogwartu. Mugole nie mają tam wstępu, ale każdy może odwiedzić sklep z gadżetami związanymi z Harrym Potterem.
Podczas pobytu  pojechałam także na wycieczkę do Stonehenge i Bath.
Dwa tygodnie spędzone w Londynie na pewno na długo pozostaną w mojej pamięci. Polecam każdemu wyjazd w ramach programu Erasmus+.
KEEP CALM AND GO FOR ERASMUS+ :-))

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

PROJEKT DOBIEGŁ KOŃCA... DO ZOBACZENIA GDZIEŚ W WIRTUALNEJ RZECZYWISTOŚCI :)

Podsumowanie projektu „Kreatywni nauczyciele w nowoczesnej Europie” realizowanego w latach 2017-2019 w ramach POWER. CV Liceum Og...