środa, 31 października 2018

JAK UCZYMY?Na początku września  b.r. klasy pierwsze naszego liceum uczestniczyły w lekcji otwartej języka angielskiego pt. CULTURE SHOCK” przygotowanej przez Agatę Górną w oparciu o różnorodne materiały otrzymane na szkoleniu w ramach  programu Erasmus+, współfinansowanym przez POWER.
Uczniowie szukali odpowiedzi na takie pytania jak:Co to jest „culture shock”?  Kiedy i w jakich sytuacjach ludzie mogą go odczuwać? Skąd to się bierze? Czy jest to popularne zjawisko? Co można zrobić, aby go uniknąć, będąc za granicą? Czy w każdym kraju „dobre maniery” oznaczają to samo? Czy Brytyjczycy są zbyt uprzejmi? Jakie znamy stereotypy dot. różnych nacji? Czy należy je traktować poważnie czy z przymrużeniem oka?Celem lekcji było: zapoznanie uczniów z zagadnieniami wielokulturowości, podniesienie świadomości uczniów dot. różnic w kulturze, mentalności oraz tradycji między mieszkańcami różnych krajów, poszerzenie wiedzy w zakresie leksykalno-gramatycznym na poziomie B1-B2, nauka tolerancji i otwartości wobec innych wzorców zachowań,  podniesienie umiejętności rozumienia ze słuchu oraz zaznajomienie się z różnorodnością akcentów, słownictwa i wymowy  w jęz. angielskim w różnych krajach anglojęzycznych oraz wśród non – native speaker’ów. Uczniowie pracowali na podstawie wielu różnych materiałów stymulujących i bardzo zaangażowali się w debatę, co dowodzi, iż lekcja bardzo im się podobała i odniosła zamierzone cele. 


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

PROJEKT DOBIEGŁ KOŃCA... DO ZOBACZENIA GDZIEŚ W WIRTUALNEJ RZECZYWISTOŚCI :)

Podsumowanie projektu „Kreatywni nauczyciele w nowoczesnej Europie” realizowanego w latach 2017-2019 w ramach POWER. CV Liceum Og...