czwartek, 24 stycznia 2019

GRAMY W RUGBY!


W dn. 19 listopada 2018r. odbyła się lekcja otwarta dla nauczycieli pt. „Poznajemy technikę podania w rugby w grach i zabawachprzygotowana przez panią Anetę Frąckowiak w oparciu o różnorodne materiały otrzymane na szkoleniu w ramach programu Erasmus+, współfinansowanym przez POWER.
W trakcie lekcji uczniowie uczyli się jak prawidłowo chwytać i podawać piłkę do rugby oraz zdobywali umiejętność współpracy w grupie. Uczniowie poznali również historię powstania i zasady gry w rugby.
Celem lekcji było nauczenie podstawowych umiejętności gry w rugby, kształtowanie zwinności, siły oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej. Uczniowie dowiedzieli się skąd pochodzi gra i gdzie odbył się pierwszy mecz rugby.
Rugby została wprowadzona w Anglii do programu nauczania wychowania fizycznego w szkole oraz w wojsku jako forma treningu fizycznego i psychicznego. Może czas wprowadzić ją u nas? :)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

PROJEKT DOBIEGŁ KOŃCA... DO ZOBACZENIA GDZIEŚ W WIRTUALNEJ RZECZYWISTOŚCI :)

Podsumowanie projektu „Kreatywni nauczyciele w nowoczesnej Europie” realizowanego w latach 2017-2019 w ramach POWER. CV Liceum Og...