niedziela, 24 lutego 2019

Dawno, dawno temu w krainie grobowców i dolmenów

„Historia Irlandii zaczęła się około 9. tysięcy lat temu. Zielona Wyspa była wtedy porośnięta gęstym lasem, po którym wędrowały jelenie, niedźwiedzie i wilki. Co więcej to właśnie wtedy Irlandia stała się wyspą. Epoka lodowcowa dobiegła końca. Lodowiec pokrywający Irlandię i Wielką Brytanię stopniał rozdzielając obie wyspy. Pierwsi mieszkańcy wyspy mieszkali w jaskiniach, przemieszczali się z miejsca na miejsce w poszukiwaniu pożywienia – roślin i zwierząt (...)”
Tak rozpoczyna się artykuł, który można zatytułować: „Historia Irlandii w pigułce”.
Sześciu nauczycieli z naszej szkoły miało okazję wyjechać do Irlandii na szkolenia w ramach projektu „Erasmus+/POWER”, dlatego postanowiliśmy przygotować konkurs wiedzy o historii tego kraju, który odbędzie się 21.03, podczas Dnia Językowego.
Odpowiedzi na wszystkie pytania konkursowe znajdziecie w przygotowanych przez nas krótkich materiałach w języku polskim,  na podstawie: http://www.irishroots.pl/Historiairlandii.htm oraz w języku angielskim na podstawie książki pt. „A history of Ireland for learners of English”, Tony Penston.
Materiały będą dostępne w formie papierowej w  sali 157 oraz w wersji elektronicznej (możliwość przesłania na adres mailowy - prośba o kontakt przez librusa z p. E. Cukierską-Koć).
Dla zwycięzców przewidujemy nagrody i dyplomy. Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie :)


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

PROJEKT DOBIEGŁ KOŃCA... DO ZOBACZENIA GDZIEŚ W WIRTUALNEJ RZECZYWISTOŚCI :)

Podsumowanie projektu „Kreatywni nauczyciele w nowoczesnej Europie” realizowanego w latach 2017-2019 w ramach POWER. CV Liceum Og...