sobota, 30 marca 2019

Dzień Językowy

20 marca świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Językowy.Jest to cykliczne wydarzenie przygotowywane przez nauczycieli języków obcych w celu zachęcenia uczniów do aktywności w tej dziedzinie.Jak co roku, nauczycielka języka angielskiego, p. Agnieszka Pieniążek-Siekierska oraz nauczycielki języka francuskiego, p. Renata Sikorska oraz p. Aleksandra Poprawska przygotowały wraz z uczniami wspaniałe przedstawienia, które obejrzeliśmy w sali widowiskowej Białołęckiego Ośrodka Kultury, z którym współpracujemy.Przedstawienie w języku angielskim pt. "Never Say Never" oraz francuskie pt. "Asterix, Obelix i misja Kleopatra" zachwyciły publiczność :)Kolejnym punktem programu były konkursy językowe inspirowane szkoleniami unijnymi, w których uczestniczyli nasi nauczyciele w ramach projektu POWER "Kreatywni Nauczyciele w Nowoczesnej Europie".Uczniowie, którzy wzięli w nich udział mieli okazję wykazać się wiedzą kulturową oraz geograficzną. Konkursy przygotowali:p. Paweł Dudzik - Konkurs Wiedzy o Kulturze Francjip. Joanna Skibińska-Lewandowska - Konkurs Wiedzy o Austriip. Elżbieta Cukierska-Koć - Konkurs Wiedzy o Rosji oraz Konkurs Wiedzy o Historii Irlandii.
p. Agata Górna - konkurs "Learn Idioms! Write a Story!"W konkursach wykorzystano materiały, które nauczyciele otrzymali na szkoleniach w Nicei, Wiedniu Londynie oraz Dublinie.

2 komentarze:

  1. Moze przyjedziecie z podobnym przedstawieniem do naszej szkoły w Centrum Zdrowia Dziecka. Zapraszamy

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękujemy za zaproszenie, zobaczymy co da się zrobić! :)

    OdpowiedzUsuń

PROJEKT DOBIEGŁ KOŃCA... DO ZOBACZENIA GDZIEŚ W WIRTUALNEJ RZECZYWISTOŚCI :)

Podsumowanie projektu „Kreatywni nauczyciele w nowoczesnej Europie” realizowanego w latach 2017-2019 w ramach POWER. CV Liceum Og...