sobota, 30 marca 2019

Dzień Językowy

20 marca świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Językowy.Jest to cykliczne wydarzenie przygotowywane przez nauczycieli języków obcych w celu zachęcenia uczniów do aktywności w tej dziedzinie.Jak co roku, nauczycielka języka angielskiego, p. Agnieszka Pieniążek-Siekierska oraz nauczycielki języka francuskiego, p. Renata Sikorska oraz p. Aleksandra Poprawska przygotowały wraz z uczniami wspaniałe przedstawienia, które obejrzeliśmy w sali widowiskowej Białołęckiego Ośrodka Kultury, z którym współpracujemy.Przedstawienie w języku angielskim pt. "Never Say Never" oraz francuskie pt. "Asterix, Obelix i misja Kleopatra" zachwyciły publiczność :)Kolejnym punktem programu były konkursy językowe inspirowane szkoleniami unijnymi, w których uczestniczyli nasi nauczyciele w ramach projektu POWER "Kreatywni Nauczyciele w Nowoczesnej Europie".Uczniowie, którzy wzięli w nich udział mieli okazję wykazać się wiedzą kulturową oraz geograficzną. Konkursy przygotowali:p. Paweł Dudzik - Konkurs Wiedzy o Kulturze Francjip. Joanna Skibińska-Lewandowska - Konkurs Wiedzy o Austriip. Elżbieta Cukierska-Koć - Konkurs Wiedzy o Rosji oraz Konkurs Wiedzy o Historii Irlandii.
p. Agata Górna - konkurs "Learn Idioms! Write a Story!"W konkursach wykorzystano materiały, które nauczyciele otrzymali na szkoleniach w Nicei, Wiedniu Londynie oraz Dublinie.

















wtorek, 26 marca 2019

DNI OTWARTE

W dniach 18 oraz 25 marca 2019 w CV LO odbyły się Dni Otwarte dla kandydatów do naszej szkoły.
Uczniowie i ich rodzice mieli okazję do zapoznania się ze stoiskiem Erasmus +/POWER oraz do obejrzenia i wysłuchania prezentacji na temat projektu „Kreatywni Nauczyciele w Nowoczesnej Europie”.
Zaproponowaliśmy zainteresowanym ulotki informacyjne oraz quiz kulturowy o państwach, które odwiedziliśmy podczas szkoleń.
Wśród uczestników konkursu rozlosowaliśmy drobne upominki.




poniedziałek, 25 marca 2019

Projekt eTwinning pt. „Kiedy dzielić znaczy mnożyć”


Nauczyciel odpowiedzialny: Elżbieta Cukierska-Koć
O projekcie
Niniejszy projekt ma służyć upowszechnianiu efektów realizowanych projektów mobilności kadry edukacji szkolnej w programach ERASMUS+ oraz POWER. Koordynatorzy i nauczyciele beneficjenci projektów będą się dzielić efektami oraz materiałami edukacyjnymi wytworzonymi w ramach projektów. Zależy nam na upowszechnianiu sprawdzonych rozwiązań.
Cele
Cel:
- Upowszechnianie działań podejmowanych w ramach realizacji projektów ERASMUS+ i POWER
- Zebranie sprawdzonych rozwiązań oraz próba wdrożenia we własnych szkołach.
- Stworzenia bazy sprawdzonych projektów
- Przedłużenie życia projektów ponad okres finansowania

Spodziewane rezultaty

Na publicznym TS zamierzamy opublikować:
- pomysły na projekty mobilności kadry edukacji szkolnej
- wypracowane podczas mobilności materiały i rozwiązania
- linki do sprawdzonych aplikacji i programów (TIK)
- efekty prac podejmowanych z uczniami



wtorek, 19 marca 2019

Lekcje wychowania fizycznego w Wielkiej Brytanii



Wychowanie fizyczne nauczane w szkole w dzieciństwie i młodości stanowi  doskonałą sposobność przyswojenia i praktykowanie umiejętności, które mogą zapewnić sprawność i zdrowie przez całe życie. Po powrocie z Wielkiej Brytanii dnia 20.11.2019 przeprowadziłam szkolenie dla nauczycieli ,,Lekcje wychowania fizycznego w Wielkiej Brytanii”, które miało na celu zaprezentować nauczycielom jak wyglądają lekcje wychowania fizycznego w Anglii oraz jak nauczyciele radzą sobie z rosnącym problemem otyłości u dzieci i młodzieży. Chciałam również krótko zaprezentować wybrane narodowe gry zespołowe. Kraj ten był miejscem narodzin wielu dyscyplin m.in. rugby, tenisa, piłki nożnej, krykiet, golfa i boksu. To co mogłam zaobserwować w podejściu angielskich nauczycieli to, że wychowanie fizyczne nie ogranicza się do treningu sprawności fizycznej i wykracza daleko poza wymiar rekreacji. Uczniowie są zaangażowani w wiele rodzajów aktywności fizycznej, co skutkuje zdobywaniem wiedzy i zrozumieniem zasad takich jak reguły gry, zasady fair play, szacunek dla nauczycieli, świadomość taktyczna i świadomość ciała.  Uczniowie na zajęciach mają do wyboru szeroki wachlarz zajęć sportowych. Życie szkoły to również wiele zajęć pozalekcyjnych, które mają na celu integracje zespołów klasowych i szkoły. Do głównych zadań szkoły w zakresie wychowania fizycznego należy tworzenie warunków do rozwijania i doskonalenia sprawności fizycznej oraz przekazywanie wiedzy potrzebnej do podejmowania świadomej i systematycznej aktywności ruchowej jako warunku zdrowego stylu życia. Duży nacisk kładzie się również na zajęcia teoretyczne, które przynoszą duże korzyści w świadomości jak ważna jest aktywność fizyczna przez całe życie. Szkoła dla Brytyjczyków to miejsce, gdzie uczeń może uczestniczyć  w różnych formach aktywności dostosowanej do jego poziomu i zainteresowań. Uczeń może sam wybierać zajęcia na które chce uczęszczać, dzięki temu uczniowie chętnie uczestniczą w zajęciach. Zdobyte na szkoleniu doświadczenia i wiedza przyczyniły się do wzbogacenia mojego warsztatu pracy oraz innego spojrzenia na lekcje wychowania fizycznego.

Aneta Frąckowiak, nauczyciel wychowania fizycznego

niedziela, 10 marca 2019

Efektywne metody nauczania języka rosyjskiego a Erasmus +

W dniach 9-10.03 p. Elżbieta Cukierska-Koć uczestniczyła w szkoleniu zorganizowanym przez Ośrodek Rozwoju Edukacji w Sulejówku.

Wzięło w nim udział 20 nauczycieli z całej Polski, co było wspaniałą okazją do podzielenia się pozytywnymi doświadczeniami związanymi z projektem Erasmus +/POWER.
Nowoczesne metody nauczania i wiedzę zdobytą na szkoleniu unijnym można zastosować w każdym nauczanym języku.
Przekonali się o tym wszyscy uczestnicy szkolenia, którzy wyjechali z Sulejówka z gotowymi konspektami wspaniałych lekcji języka rosyjskiego.








piątek, 8 marca 2019

CANVA W JĘZYKU ROSYJSKIM

Uczniowie klas maturalnych przygotowali plakaty dotyczące ochrony środowiska przy użyciu aplikacji internetowej Canva.






środa, 6 marca 2019

"Kreatywni Nauczyciele w Nowoczesnej Europie" na Targach Edukacyjnych w PKiN w Warszawie 05-09.03.2019

Podczas targów przyszli absolwenci szkół podstawowych, gimnazjów oraz ich rodzice mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną naszej szkoły, a także z założeniami projektu "Kreatywni Nauczyciele w Nowoczesnej Europie".
Na stoisku naszej szkoły zaprezentowaliśmy plakaty i ulotki informujące o projekcie.









PROJEKT WEBQUEST

W dniu 6 marca br. klasa 3D przedstawiły efekty kilkumiesięcznej pracy nad projektem Webquest pt. "A President to Lead Them All". W oparciu o literaturę i zasoby internetowe, uczniowie pracujący w parach mieli przygotować plakat wyborczy oraz esej zachęcający do wyboru prezydenta wszech czasów, spośród wszystkich dotychczasowych amerykańskich prezydentów. Była nawet kiełbasa wyborcza, albo raczej: babeczki wyborcze :) 













poniedziałek, 4 marca 2019

DZIEŃ JĘZYKOWY - DZIEŃ KONKURSOWY

Zapraszamy do udziału w Konkursie Wiedzy o Rosji.
Konkurs przygotowała p. E Cukierska-Koć

KONKURS!

Nauczyciele języka francuskiego zainspirowani szkoleniem Erasmus+/Power w Nicei zapraszają do uczestnictwa w Konkursie Wiedzy o Kulturze Francji, który odbędzie się podczas Dnia Językowego 20.03.



PROJEKT DOBIEGŁ KOŃCA... DO ZOBACZENIA GDZIEŚ W WIRTUALNEJ RZECZYWISTOŚCI :)

Podsumowanie projektu „Kreatywni nauczyciele w nowoczesnej Europie” realizowanego w latach 2017-2019 w ramach POWER. CV Liceum Og...