piątek, 17 maja 2019

Szkolenie dla nauczycieli wychowania fizycznego

Po powrocie z Irlandii, pani Alicja Krukowska, nauczycielka wychowania fizycznego, przeprowadziła szkolenie, podczas którego przedstawiła założenia irlandzkiego systemu edukacji, a następnie opisała istotne różnice w organizacji szkoły i realizacji programu nauczania, które zauważyła podczas obserwacji lekcji w Presentation College w Carlow. 

Po przedstawieniu wszystkich informacji wywiązała się dyskusja. Nauczyciele zauważyli wiele zalet irlandzkiego systemu edukacji.  Nauczyciele wychowania fizycznego zwrócili uwagę na duże grupy ćwiczebne na lekcji, które zmniejszają intensywność lekcji oraz ograniczają indywidualizację w trakcie lekcji. Również podzielone zdania były na temat łączenia dziewcząt  i chłopców w wieku 16-18 lat na lekcji wf. Wszyscy jednak zgodnie stwierdzili, że chcieliby pracować w takich warunkach jakie posiada Presentation College w Carlow.  Po spotkaniu i dyskusji każdy nauczyciel mógł zatrzymać dla siebie jakąś ideę, pomysł, nawet bardzo małą rzecz, która usprawni lub uatrakcyjni jego warsztat pracy.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

PROJEKT DOBIEGŁ KOŃCA... DO ZOBACZENIA GDZIEŚ W WIRTUALNEJ RZECZYWISTOŚCI :)

Podsumowanie projektu „Kreatywni nauczyciele w nowoczesnej Europie” realizowanego w latach 2017-2019 w ramach POWER. CV Liceum Og...