Relacja z kursu "Using technology in the classroom" w Dublinie - Małgorzata Bres
W dniach 30.07-10.08.2018 brałam udział w szkoleniu dotyczącym używania technologii na zajęciach. Kurs obejmował 44 godziny wykładów i warsztatów, podczas których skupialiśmy się na podniesieniu naszych umiejętności zawodowych i metodycznych: zdobycia wiedzy na temat programów i aplikacji edukacyjnych, wykorzystanie ich w procesie nauczania oraz dostosowanie do potrzeb edukacyjnych. Nasi prowadzący z Alpha College: Katie Grieg, Mick Leonard, Rachel Dowling oraz Stig McDermott przedstawili w inspirujący sposób jak w codziennej pracy nauczyciela połączyć możliwości, które dają nam nowoczesne technologie z potrzebami uczniów.
https://animoto.com/play/6IdMZW9IixDmdpMrWrqzZA
https://animoto.com/play/st1Sma76wuazbbDww3XI3A
https://animoto.com/play/kjXTnnUjC0aoQj08389vlg
https://animoto.com/play/un2wxZjC50H7OV16xOCjLw
https://animoto.com/play/GrZSURFeg7yaXbDmfc3qbQ
https://animoto.com/play/6IdMZW9IixDmdpMrWrqzZA
Podczas zajęć mieliśmy okazję poszerzyć naszą wiedzę na temat: wymiany plików,
blogowania, tworzenia cyfrowego portfolio, bezpieczeństwa w sieci, przygotowania ewaluacji uczniów on-line, korzystania z narzędzi do tworzenia testów, zastosowania narzędzi Google, nagrań audio i wideo oraz prezentacji w nauczaniu, używania aplikacji mobilnych oraz tworzenia autorskich materiałów audio i wideo dla uczniów i wspólnie z nimi.
Podczas kursu miałam możliwość poznać i nawiązać współpracę z nauczycielami z innych krajów Europejskich. Uważam, że
wymiana doświadczeń w międzynarodowym środowisku bardzo pomaga w wzbogaceniu warsztatu pracy nauczycieli.
Poza zajęciami metodycznymi kurs w Aplha College obejmował też 14 godzin programu kulturalnego, kiedy mieliśmy możliwość poznać lepiej stolicę Irlandii i życie jej mieszkańców. Odwiedziliśmy Trinity College, National Gallery, Chester Beatty Library, National Print Museum, oraz National Museum.
Oprócz tego szkoła zorganizowała dwie wycieczki: do historycznych miejsc doliny Boyne Valley oraz Glendalough.
We własnym zakresie wraz z p. Agnieszką Pieniążek-Siekierską odwiedziłyśmy też okoliczne miejscowości: Howth, Dun Laogaire z Muzeum James'a Joyce'a oraz Malahide.
https://animoto.com/play/GrZSURFeg7yaXbDmfc3qbQ
Jestem bardzo wdzięczna za możliwość poznania nauczycieli z wielu szkół z innych krajów oraz wzbogacenie mojego warsztatu pracy. Po kursie w Dublinie w nowym roku szkolnym będę starała się wykorzystywać cyfrowe narzędzia edukacyjne w swojej pracy. Chciałabym również zaangażować w uczniów w tworzenie swoich projektów edukacyjnych przy pomocy nowych technologii oraz podzielić się swoimi umiejętnościami z gronem pedagogicznym.
Polecam projekt Erasmus+ wszystkim szkołom i nauczycielom.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz