poniedziałek, 8 października 2018

MALTA

Projekt, w którym uczestniczę obejmuje Kurs języka angielskiego dla nauczycieli  na Malcie English Language development for teachers B1/B2 – Malta, Valetta Easy School of English przygotowujący do części praktycznej obejmującej udział w zajęciach specjalistycznych w szkołach w Irlandii.
Kurs miał na celu doskonalenie słownictwa w wielu różnych dziedzinach, poprawę umiejętności komunikacyjnych. Kurs ten był skierowany do nauczycieli innych przedmiotów (nie angielskiego) oraz pracowników zajmujących się edukacją.
Kurs trwał dwa tygodnie w lipcu tego roku i obejmował:
  • lekcje zgodnie z programem kursu 9-14.30; General English lesson i Conversation Classes
  • warsztaty wymowy – Pronunciation lesson
  • materiały do nauki
  • certyfikat ukończenia kursu
Tematyka kursu była bardzo ciekawa i pozwoliła mi podnieść zarówno moje kompetencje językowe jak i zawodowe wzbogacając mój warsztat pracy pod względem poprawy umiejętności językowych, jak również poszerzyć wiedzę o historii i kulturze Malty. Zajęcia prowadzone były w różnorodny i ciekawy sposób  z uwzględnieniem wymiany doświadczeń między nauczycielami z różnych krajów (Węgry, Austria, Włochy, Czechy, Słowacja i oczywiście Polska). Uczestnicy kursu byli bardzo otwarci, chętnie wymienialiśmy się doświadczeniami z pracy. Prowadzący zajęcia bardzo kompetentni i świetnie przygotowani do pracy z nauczycielami (prace domowe – to obowiązkowa część nauki języka). Zajęcia prowadzone w interaktywnym środowisku. Prowadzący zwracali dużą uwage na poprawną wymowę, ulubione phrasal verbs czy idiomy przekazywane w bardzo przystępny sposób. Swobodne dyskusje w grupach to nieodłączny sposób prowadzenia zajęć.
Malta to malownicza wyspa, pełna turystów z różnych stron świata. Świetne połączenie możliwości poznania innej kultury ze zdobywaniem wiedzy i umiejętności posługiwania się językiem angielskim.
Bardzo intensywne dwa tygodnie nauki języka! Świetna motywacja do dalszej pracy. Bardzo inspirujący wyjazd.

Paulina DymińskaBrak komentarzy:

Publikowanie komentarza

PROJEKT DOBIEGŁ KOŃCA... DO ZOBACZENIA GDZIEŚ W WIRTUALNEJ RZECZYWISTOŚCI :)

Podsumowanie projektu „Kreatywni nauczyciele w nowoczesnej Europie” realizowanego w latach 2017-2019 w ramach POWER. CV Liceum Og...